Cайт для вчителів-словесників і не тільки...
Субота, 20.04.2024, 12:15
» Меню сайту
» Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 69
» Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

 

 

Щиро вітаю наших по-козацькому відважних, сильних, надійних чоловіків зі святом!
Учителі, яким діти зобов'язані вихованням, поважніші, ніж батьки, яким діти зобов'язані народженням: одні дарують нам тільки життя, а інші - добре життя (Аристотель). Зі святом, дорогі колеги!

 

Знову і знову постукав нам у віконце напрочуд теплий і сонячний, не по-осінньому ласкавий вересень. "Несучи" у руках шкільний дзвоник, він вкотре нагадав нам про початок навчального року. Увага всім: Його Величність 2015/2016 стартував! Тож уперед, і нехай Він буде для усіх нас успішним!

 

Невтомний дзвоник-трудівник у мелодійному соло з ніжним випускним вальсом сповістив про закінчення 2014/2015 навчального року. Яким цей рік був для нас, педагогів, для наших вихованців, і взагалі - для держави? Відповіді можуть бути неоднозначні, але спільним є одне: непростим. Зміни, нововведення, реформи - ці слова супроводжували систему освіти протягом усього року. Які результати вони принесуть - побачимо у майбутньому. Хочеться надіятися, що вони будуть втішними для нас, учителів, батьків, учнів. А попереду - тепле літечко, ласкаве сонце і довгождана відпустка. Усім нам - мирного і спокійного відпочинку, гарної погоди і відновлення сил для подальшої праці!

 

 "Стамбул - квітка на перехресті цивілізацій" - під такою назвою проходив мовно-літературний конкурс для учнів 10-11 класів, який оголосив Київський національний університет імені Тараса Шевченка. Саме там, на кафедрі тюркології, відбулося урочисте нагородження учасників конкурсу. Запрошення отримала і учениця 11 класу Олександра Поліщук, яка надіслала свою творчу робота. Учасниця отримала сертифікат за авторську оригінальність, збірочку опублікованих творів, пам'ятний подарунок і найголовніше - море позитивних емоцій від поїздки.

 

Яскравою зіркою серед сузір'я талановитих митців художнього слова сяє ім'я Ліни Василівни Костенко. Для мене особисто її поезії є і дороговказом, і виявом високого патріотизму, і просто наповненням найважливішого - людяності, мужності і жіночності. З приходом весни ця велична жінка відсвяткувала свій славний ювілей - 85-річчя від дня народження. Побажаймо Ліні Василівні міцного-міцного здоров'я і невичерпних сил для натхнення!

 

Історія нашої країни в однаковій мірі має і світлі сторінки, і, на жаль, трагічні. Серед останніх - події Революції Гідності, які мали місце рік потому. Вшановуючи пам'ять Небесної Сотні, учні і вчителі школи стали учасниками лінійки-реквієму і низько схилили голови на знак шани і жалю за загиблими Героями. Вічна їм пам'ять. Герої не вмирають... 
Глибокі знання рідної мови є невід'ємною ознакою сучасної високоосвіченої людини. А виявити рівень орфографічних та пунктуаційних навичок школярів можна у ході написання текстового диктанту. До Міжнародного дня рідної мови учні 9-11 класів успішно виконали завдання (назва диктанту "Не бійтесь заглядати у словник...), чим довели, що майбутнє України - освічена молодь. Молодці!
Як показує досвід, діти особливо полюбляють різноманітні конкурси, змагання, турніри - усе, де є можливість проявити свою першість, розум, кмітливість. Так, напередодні Міжнародного дня рідної мови спільно з сільською бібліотекою (бібліотекар Ольга Іващук) учні 5-6 класів змагалися у мовознавчому турнірі "Багата і чудова українська мова". 

У листопаді 2014 року у школі проходив тренінг за 10 версією Програми Intel "Навчання для майбутнього". Його основною метою стала допомога вчителям у вдосконаленні навичок навчання, що базуються на освітніх потребах школярів, використовуючи можливості інформаційно-комунікативних технологій та методу проекту. Усі учасники навчання щиро вдячні тренеру Віктору Жулкевському за глибокі знання своєї справи, професіоналізм, терпимість, увагу до кожного. 

Чи багато ми знаємо цікавих фактів про життя Великого Кобзаря? Чи уважно читаємо його твори? На ці та інші запитання знайшли відповіді учні нашої школи в ході проведення цікавої пізнавальної вікторини "Знайомий незнайомий Шевченко".

До відзначення Міжнародного дня Миру, який було проголошено Генеральною Асамблеєю ООН як день глобального припинення вогню і відмови від насильства, учні 7 класу (класний керівник Рура Р.О.) взяли участь у грі-тренінгу "Урок Миру і Дружби". У результаті цього школярі зробили висновок: люди повинні не тільки замислитися про мир, а й зробити щось для його збереження.

Хто з нас не читав "Зачарованої Десни", не палав співчуттям до героїв кіноповісті "Україна в огні"? Їх автор - Олександр Петрович Довженко - у вересні відзначав би свій 120-річний ювілей! Більше інформації про цю талановиту людину учні ЗНЗ почерпнули зі шкільного інформаційного вісника.

Щедра на таланти українська земля відзначала 140-й рік народження свого славного сина - Марка Черемшини. З цієї нагоди школярі відвідали виставку-знайомство "Марко Черемшина - співець Гуцульщини".

Традиційно відзначаючи 200-річний ювілей Тараса Шевченка, мої учні здійснили заочну екскурсію "Мандруючи славними шляхами Кобзаря", адже стежки, де проходила ця велична Людина, й справді славні. Вони у пам'яті народу вічно, а тому "не заростуть" бур'янами байдужості та забуття.  

 

 

 

» Пошук
» Раджу завітати

» Вхід на сайт

Архів сайту

Нормативні документи


Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Copyright MyCorp © 2024