Cайт для вчителів-словесників і не тільки...
Субота, 17.08.2019, 21:27
» Меню сайту
» Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 61
» Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

 

"Чому являєшся мені у сні?"

сл. І. Франка,  муз. О.Яшина,         

 вик. В. Козловський

 

       

 

Текст пісні

 

Поезію Івана Франка "Чого являєшся мені у сні?" часто називають"гімном нерозділеного кохання". Уійшла до славетної збірки інтимної лірики "Зів'яле листя". Вперше музику до неї створив відомий композитор Костянтин Данькевич у 1930 році, і вона стала чудовим романсом. Більше як 100 років після написання твору інший композитор - Олександр Яшин - відчув його по-своєму, по-новому, а співак Віталій Козловський виконав пісню під назвою "Знаєш".

 

"Ніч яка, Господи, місячна, ясная..."

сл. М.Старицького, муз. М.Лисенка, 

вик. Квітка Цісик

 

      

 

Текст пісні

 

Пісня, яку вважають народною, у початковому варіанті була написана як вірш "Виклик". Його молодий Михайло створив, чекаючи дівчину Степаниду, котру зустрів на вечорницях у рідному селі Кліщинці. На жаль, хлопець запізнився - дівчина була засватана, а тому відмовила у взаємності.

На основі цієї пісні В.Косовський написав іншу - "Ніченька темная, ніченька синяя", котра буда популярна серед воїнів УПА. У 1973 році пісня на слова М.Старицького зазвучала у фільмі "В бій ідуть одні старики".

Виконавці: Дмитро Гнатюк, Анатолій Солов'яненко, Олексій Горбунов, Олександр Пономарьов, Олександр Малінін, Олег Винник та ін.

 

"Час рікою пливе"

сл. І.Франка (Б.Лепкого), муз. Л.Лепкого,

 вик. М. Гнатюк

 

      

 

Текст пісні

 

Найбільшої популярності пісня досягла у кінці 80-х років ХХ століття. Жодне свято, значна подія, навіть на рівні державному, не проходили без сумних рядків справжнього шедевру... Виконували "Час рікою пливе" багато співаків, але  беззаперечним лідером і до сьогодні залишається Микола Гнатюк.

 

"Виростеш ти, сину"

сл. В.Симоненка, муз. Є.Скоценка, 

вик. О Павловська

 

      

 

Текст пісні

 

Вірш "Лебеді материнства", який став піснею "Виростеш ти, сину", був написаний у період, коли В.Симоненко працював у газеті "Молодь Черкащини". Провідна думка:  найдорожчою для кожної людини є Батьківщина, яку не обирають, а просто люблять такою, якою вона є. Такими далекоглядними і пророчими стали слова митця особливо у наш непростий час...

 

"Пісня про матір"

сл. Б.Олійника, муз. О.Морозова,

вик. Еріка

 

      

 

Текст пісні

 

Відома пісня побудована у вигляді діалогу між дітьми, онуками та матір'ю (бабусею), яка зібралася йти за вічну межу. Мати - Сонце - Хліб - найголовніші у житті Бориса Олійника.

 

"Сива ластівка"

сл. Б.Олійника, муз. Е.Бриліна,

вик. А.Матвієнко, В.Бондарчук

 

      

 

Текст пісні

 

Мати - "вічна зоря", до якої "летять" усі без винятку - і малеча, і уже дорослі люди. Непомітно минули роки, але теплим спомином залишається казка дитинства, казка, де усе таке рідне, таке близьке...

З ніжністю виконали пісню Софія Терлецька, Ніна Матвієнко та ін.

   
   
   
   

 

Повернутися на попередню сторінку

 

 

» Пошук
» Раджу завітати

» Вхід на сайт

Архів сайту

Нормативні документи


Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Copyright MyCorp © 2019Зробити безкоштовний сайт з uCoz