Cайт для вчителів-словесників і не тільки...
Субота, 17.08.2019, 21:24
» Меню сайту
» Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 61
» Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Пісня... Хто з нас не зачарований нею? Хто не наспівує якусь незрозумілу нікому мелодію, пісню з далекого дитинства? Мабуть, ніхто. А якщо мова йде про душевну українську пісню? А веселеньку? Патріотичну? Ніжну колискову... Романтичну весільну...Можна з впевненістю сказати: пісню люблять усі!  У шкільній програмі теж чільне місце займає пісенна творчість. Діти з радістю виступають у ролі виконавців, переймаються настроєм твору, і, повірте, мають кращі оцінки за вивчення напам'ять поезій, які стали піснями, ніж за ті, які й залишилися поезіями.

"Пісенний водограй" може стати в нагоді пошановувачам української пісні, котра вивчається в курсі "Українська література".

 

 

"Чорнобривці"

сл. М.Сингаївського, муз. В.Верменича,    вик. В.Козловський

     

 Текст пісні

 

 

 

"Чорнобривці" - популярна українська пісня. Першим виконавцем пісні став у 1960 році Костянтин Огнєвий. Як зазначав автор, існувало близько 10 варіантів цієї пісні, проте серед усіх обрав найбільш нейтральне забарвлення без патріотичних мотивів.

Інші виконавці пісні: Дмитро Гнатюк, Еріка, Дарка й Славко, Віктор Павлік, Ірина Сказіна, Віталій Козловський, Олександр Пономарьов, Таїсія Повалій.

 

"Пісня про рушник"

сл. А.Малишка, муз. П.Майбороди,            вик. Д.Гнатюк

      

Текст пісні

 

 

 

Вперше пісня прозвучала у першому кольоровому художньому фільмі "Літа молодії" (1958 р.). Виконавцем став Олександр Таранець, який незабаром здобув популярність співака.

Виконавці пісні: Ярослав Євдокимов, Алла Пугачова, Ірина Сказіна, Олександр Малінін, Ігор Крутой, Олександр Пономарьов та ін.

 

"Зоре моя вечірняя"

сл. Т.Шевченка, муз. Г.Гладкого,              вик. ансамбль "Яворина"

      

Текст пісні

 

 

Поезія "Зоре моя вечірняя" є уривком із поеми "Княжна", яку Тарас Шевченко написав, перебуваючи на засланні. 

 

"Стоїть гора високая"

   сл. Л.Глібова, муз. М.Лисенка,                       вик. Квітка Цісик

      

Текст пісні

 

 

Вірш-пісня має іншу назву - "Журба". Дослідники творчості Л.Глібова вважають, що, ймовірно, місцем написання геніального твору стало містечко Чорний Острів (поблизу Проскурова - тепер Хмельницький), де митець розпочав свою педагогічну і творчу діяльність. Саме там, з вікон палацу колишнього поміщика, де було дворянське училище, було видно чудовий краєвид, описаний у "Журбі".  Гора, яку Леонід Глібов так поетично змалював, мала назву Вовча, а село, розміщене на ній, називалося Вовча Гора.

 

 

"Реве та стогне Дніпр широкий"

   сл. Т.Шевченка, муз. Д.Крижанівського,         вик. український народний хор імені Г.Верьовки

      

Текст пісні

 

 

 

 "Путівку" невмирущого Шевченкового твору у народ дав М.Кропивницький, один із засновників українського професійного театру. Перебуваючи на гастролях в Одесі,  попри усі заборони цензури, автор і виконавець головної ролі під час постанови п'єси "Дай серцю волю, заведе в неволю" виконав величну пісню. Зал аплодував стоячи, нова пісня викликала у глядачів сльози. Це було розцінено як бунт, і поліція розігнала народ. М.Кропивницького і його трупу було вислано з міста із забороною ставити вистави протягом року. 

Надзвичайно популярна, всесвітньо відома мелодія пісні "Реве та стогне Дніпр широкий" у дореволюційні часи була своєрідним духовним гімном українського народу. Її розглядали, як можливий варіант державного гімну у часи існування Української Народної Республіки.

 

Далі

 

 

» Пошук
» Раджу завітати

» Вхід на сайт

Архів сайту

Нормативні документи


Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Copyright MyCorp © 2019Зробити безкоштовний сайт з uCoz